fbpx

O nás CANDE

Slovenská spoločnosť CANDE  je perspektívna a rýchlorastúca generická farmaceutická spoločnosť, ktorá má viac ako 10 ročnú históriu. Značka CANDE bola založená s cieľom prinášať na trh najnovšie molekuly liekov, v najvyššej možnej kvalite, za rozumnú cenu, pričom firma CANDE pôsobí na dvoch farmaceutických trhoch v strednej Európe, na Slovensku ako CANDE s.r.o. a v Českej republike ako CANDE CZ s.r.o.

Naším cieľom je prinášať na trh bezpečné a predovšetkým účinné produkty, pričom všetky naše produkty sa vyrábajú výhradne pod firemnou značkou CANDE a sú registrované a schválené na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv.Portfólio CANDE pozostáva z generických liekov na predpis, voľnopredajných liekov a zo zdravotníckych pomôcok, pričom všetky naše produkty na predpis sú kategorizované na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky.

Viac informácií o našich produktoch sa dočítate na stránkach Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (sukl.sk) alebo na stránkach ADC (adc.sk). Aktuálne máme veľa nových produktov v registračnom procese na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv, ktoré v krátkej dobe plánujeme uviesť do predaja, a tak rozšíriť naše portfólio liekov. 

Novinka - Taffix™

Nosový sprej Taffix ™ redukuje riziko prenosu koronavírusu na minimum. 

Na Slovensku bude čoskoro dostupný nosový sprej na báze prášku,
ktorý dokáže ľudský organizmus ochrániť pred vniknutím rôznych druhov vírusov. Vyvinula ho izraelská firma a viaceré štúdie už potvrdili jeho účinok. Ide o ďalší spôsob prevencie pred ochorením covid-19.

Ďalšie významné produkty

JoyflexONE

JOYFLEX ONE je náhrada synoviálnej tekutiny, ktorá vďaka svojim viskoelastickým a lubrikačným vlastnostiam, podporuje obnovenie reologických podmienok kĺbov, ktoré boli zmenené v dôsledku degeneratívnych alebo posttraumatických stavov. Produkt má vďaka zlepšeniu vlastností synoviálnej tekutiny ochranný účinok na kĺby a pomáha zlepšovať funkciu kĺbov a znižovať symptómy bolesti. 

JOYFLEX ONE pôsobí len v kĺbe, do ktorého je aplikovaný, bez spôsobovania akýchkoľvek systémových účinkov.

Drotamed

DROTAMED obsahuje liečivo drotaveríniumchlorid. Patrí do skupiny liekov nazývaných spazmolytiká, ktoré sa používajú na uvoľnenie kŕčov hladkého svalstva.

DROTAMED sa používa pri:

  • kŕčoch hladkého svalstva v súvislosti s chorobami žlčníka a žlčových ciest, zápale žlčníka a žlčových ciest často spojenom so žlčovými kameňmi, zápale tkaniva okolo žlčníka, zápale žlčovodu.
  • kŕčoch hladkého svalstva obličiek a močových ciest: obličkové a močové kamene, zápal obličkovej panvičky, zápal močového mechúra, kŕče močového mechúra.

DROTAMED sa používa tiež ako pomocná liečba pri:

  • kŕčoch hladkého svalstva tráviaceho traktu: žalúdočné a dvanástnikové vredy, zápal sliznice žalúdka, kŕče vstupu do žalúdka (kardia) a vyústenia žalúdka (pyloru), zápal tenkého alebo hrubého čreva, kŕčovitý zápal hrubého čreva spojený so zápchou a plynatosť pri syndróme dráždivého čreva.
  • zvieravých bolestiach hlavy.
  • gynekologických chorobách: bolestivá menštruácia.