fbpx

Darujte osobný antivírus – nosový sprej Taffix

Tohtoročné Vianoce budú iné ako kedykoľvek predtým. Pandémia ochorenia covid-19 nám nedovolí dodržať niektoré tradície, ale potešiť najbližších hodnotným a praktickým darčekom nám žiadny vírus nezabráni. Boj proti novému koronavírusu je a ešte dlho bude súčasťou života každého z nás, nezmení to pravdepodobne ani plánované očkovanie. Preto aj naďalej bude dôležitá individuálna zodpovednosť, ktorej cieľom je chrániť nielen seba, ale aj svojich blízkych. Železné pravidlo rúško – odstup – ruky budeme preto dodržiavať aj počas nasledujúceho roka.

Veda a výskum však napredujú, a aj na našom trhu je už dostupná doplnková ochrana pred vírusmi, ktoré do ľudského organizmu vstupujú cez bunky nosovej sliznice. Slovensko je spolu s Českou republikou, Veľkou Britániou a Nemeckom medzi prvými krajinami, v ktorých je už pred Vianocami dostupný nosový sprej Taffix.

Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že funguje na báze prášku, ktorý dokáže chrániť organizmus pred vniknutím rôznych druhov vírusov. Prášok sa pri kontakte s nosovou sliznicou premení na jemnú vrstvu gélu, ktorý lokálne vytvorí prostredie s pH 3,5. A to je tajomstvo úspechu spreja Taffix. Kyslosť prostredia na úrovni pH 3,5 je totiž pre vírusy príliš nízka a už pri kontakte so sliznicou nosa sú eliminované. Potvrdili to aj in vitro štúdie pod vedením Virgínskej univerzity, pričom v laboratórnych podmienkach bola dokázaná vysoká účinnosť v blokovaní niekoľkých respiračných vírusov, vrátane SARS-CoV-2. „Inovatívny prístup spreja Taffix na nás urobil dojem. Veríme, že sa stane nenahraditeľným ochranným prostriedkom, ktorý pomôže znížiť šírenie vírusu a bude hrať kľúčovú doplnkovú úlohu v globálnom úsilí vynájsť liek alebo vakcínu,“ povedala B. Mann.

Taffix nenahrádza používanie ochranných rúšok alebo iných opatrení odporúčaných zdravotnými úradmi a preto je aj naďalej nutné chrániť sa všetkými odporúčanými spôsobmi.

Taffix nie je viazaný na lekársky predpis. Odporúča sa použiť sprej pred vstupom do verejných priestorov alebo do prostredia, kde je zvýšené riziko výskytu vírusov. Stačí jeden alebo dva vstreky do každej nosnej dierky a už po jednej minúte sa na sliznici nosa vytvorí gélový filter, ktorý zásadným spôsobom znižuje riziko prenosu vírusov po dobu až 5 hodín.

Nosový sprej Taffix je osobným antivírovom každého, kto berie boj s pandémiou vážne!

Osobný antivírus Taffix na slovenský a český trh dodáva farmaceutická spoločnosť CANDE, v ktorej portfóliu sú okrem generických liekov na predpis a voľnopredajných liekov aj zdravotnícke pomôcky. Firma sa venuje predovšetkým generickým liekom, ktoré sa vyrábajú výhradne pod firemnou značkou CANDE a sú registrované a schválené na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv.